SYSTEM GOSPODARCZY

Konstrukcja poddasza użytkowego w budownictwie mieszkalnym kojarzy się najczęściej ze stropem między kondygnacyjnym, ściankami kolankowymi, wieńcem pod więźbę dachową, ściankami i słupami wewnątrz poddasza oraz samą tradycyjną więźbą dachową. Doświadczenie krajów wysoko rozwiniętych pokazuje jednak, że zastosowanie w tego typu obiektach ciężkiego, a co się z tym wiąże drogiego i czasochłonnego rozwiązania jest zbyt kosztowne. Wzrastające wymagania inwestorów nakazują architektom rezygnację z wielu ścianek i słupów wewnątrz budynku, a wzrastające tempo realizacji inwestycji oraz konieczność uzyskania ekonomicznie przemyślanych rozwiązań nakazuje inżynierom oraz technologom opracowywanie systemów budowania, wykorzystujących wszystkie te elementy w jednym, prostym układzie nośnym.

Tradycyjne i prefabrykowane więźby dachowe – różnice:

bud-mieszkalne-konstr-poddaszy-1

Układ podstawowy więźby tradycyjnej

bud-mieszkalne-konstr-poddaszy-1

Układ podstawowy więźby prefabrykowanej

Zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej łączy w jeden układ nośny strop, ścianki kolankowe, słupy wewnętrzne oraz samą więźbę tradycyjną. W efekcie uzyskuje się sztywne, szybkie i tanie rozwiązanie sprawdzające się między innymi w 99% budynków realizowanych w Szwecji oraz 97% w Francji i Anglii.
 

Dzięki wyeliminowaniu drogich i czasochłonnych rozwiązań konstrukcje te stają się na dzień dzisiejszy jedynym uzasadnionym ekonomicznie rozwiązaniem.
bud-mieszkalne-konstr-poddaszy-2

 

Technologia prefabrykacji DREW-INWEST pozwala inwestorowi po wymurowaniu ścian nośnych parteru na wzniesienie poddasza użytkowego w około dwa dni. Efektem czego jest uzyskanie idealnie równych płaszczyzn stropu, ścianek kolankowych, sufitu poddasza oraz połaci dachowych, których krycie w przypadku nierównych rozwiązań tradycyjnych staje się często bardzo utrudnione.

Nasze konstrukcje wykonywane są z czterostronnie struganej, impregnowanej ciśnieniowo lub powłokowo tarcicy konstrukcyjnej klasy C24, łączonej w węzłach płytkami kolczastymi wg. technologii Mitek, powodującymi uzyskanie równomiernego rozłożenia naprężeń w złączach, spadku zużycia tarcicy oraz obniżenia wagi i ceny całej konstrukcji.

Dokładność i jakość produktu gwarantowana jest dzięki stałej kontroli produkcji oraz zastosowaniu pił i pras sterowanych numerycznie, bezpośrednio z programów projektowych naszych konstruktorów.

Zapraszamy do współpracy z biurem projektowym DREW-INWEST. Nasi konstruktorzy dzięki niczym nie ograniczonym możliwościom kształtowania wiązarów zaprojektują rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb, określając przy tym wiążący termin realizacji oraz koszt wykonania, transportu i montażu – dając Państwu możliwość zaplanowania harmonogramu i kosztorysu budowy.

bud-mieszkalne-konstr-poddaszy-3
drew-inwestorSYSTEM GOSPODARCZY