TECHNOLOGIA ŚCIAN DYFUZYJNIE OTWARTYCH

DREW-INWEST wykonuje w zakładzie prefabrykacji indywidualnie projektowane stropy między kondygnacyjne o rozpiętościach pomiędzy podporami : 3-20m. W praktyce jednak, z uwagi na uwarunkowania użytkowe i ekonomiczne stosowane są najczęściej stropy wieloprzęsłowe (z podparciami pośrednimi) co 5-10m. Systemy stropowe produkuje się w dowolnych długościach, dzielonych jedynie stykami montażowymi na czas transportu.

W zależności od przeznaczenia i rozpiętości posiadają one konstrukcję segmentową, belkową, posi-joist lub kratową.
 

Stropy segmentowe :

to gotowe panele stropowe zaprojektowane i wykonane zgodnie z technologią DREW-INWEST. Przeznaczone do budynków mieszkalnych lub użyteczności publicznej o standardowych rozpiętościach. Produkowane najczęściej jako kompletna przegroda, spełniająca konkretne parametry izolacyjności termicznej, akustycznej i przeciwpożarowej.
 

strop_1

Stropy belkowe :

to stropy standardowych rozpiętości, których głównym układem nośnym są klejone belki drewniane. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość odkrycia estetycznego układu nośnego belek.

strop-belkowy-nowy-13

 

Stropy posi-joist :

to stropy średnich rozpiętości, których głównym układem nośnym są prefabrykowane belki kratowe, w których pasy górne i dolne stanowi drewno konstrukcyjne. Połączenie ich zapewniają wprasowane w pasy ocynkowane krzyżulce stalowe. Ich zaletą jest stosunkowo duża sztywność przy niskiej wadze oraz możliwość dowolnego aranżowania przestrzeni stropowej na wszelakie instalacje.

strop-posi-joist nowy-1

 

Stropy kratowe :

to stropy dużych rozpiętości, których głównym układem nośnym są kratownice drewniane, łączone w węzłach płytkami wielokolcowymi. Ich zaletą jest możliwość dowolnego kształtowania układu, niska waga i duża sztywność oraz możliwość dowolnego aranżowania przestrzeni stropowej na wszelakie instalacje.

strop-kratowy-nowy_1

 

Zapraszamy do współpracy z biurem projektowym DREW-INWEST. Nasi konstruktorzy zaprojektują rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb, określając przy tym wiążący termin realizacji oraz koszt wykonania, transportu i montażu – dając Państwu możliwość zaplanowania harmonogramu i kosztorysu budowy.

drew-inwestorLINE PREMIUM A