BUDYNKI REKREACYJNE

Konstrukcja dachowa to najistotniejsza, najtrudniejsza do wykonania i najbardziej odpowiedzialna część budynku. Dlatego doświadczenie krajów wysoko rozwiniętych pokazuje, że najkorzystniejszym rozwiązaniem tego zakresu jest zastosowanie prefabrykowanej konstrukcji dachowej, realizowanej w oparciu o wiązary dachowe, które zostaną dostarczone z fabryki w umówionym wcześniej terminie i zamontowane na wieńcach ścian nośnych w przeciągu około dwóch dni, tworząc idealnie równe płaszczyzny dachu, stropu jak i ścianek kolankowych. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w 99% realizacji na rynku budowlanym Szwecji czy 97% Francji. Wystarczy także wspomnieć, że w przeciągu 10 ostatnich lat udział tej technologii w rynku budowlanym sąsiadujących z nami Czech wzrósł z 10% do 57%. Kierunek ten wyznacza nie tylko możliwość zastąpienia wymagających konstrukcji – najczęściej stalowych lub klejonych tańszą alternatywą, ale także coraz większa świadomość projektantów i firm budowlanych o możliwościach nowoczesnych technologii.

Do obiektów, które w dzisiejszych czasach projektuje się najczęściej z wykorzystaniem wiązarów dachowych z uwagi na ich niską wagę, prostotę oraz szybkość montażu zalicza się wszelkiego rodzaju hale magazynowe, produkcyjne, sportowe, chlewnie czy obory.

bud-mieszkalne-konstr-poddaszy-2

Technologia nasza z uwagi na charakter ekonomiczny wykorzystywana jest przez wiele sieci handlowych, dostępnych również w Polsce.

bud-mieszkalne-konstr-poddaszy-2

Konstrukcje wiązarowe z uwagi na prosty montaż sufitów oraz ocieplenia układanego w pasach dolnych kratownic drewnianych wykorzystywane są ponadto do przekrywania budynków biurowych, usługowych, czy całych kompleksów przemysłowych.

bud-mieszkalne-konstr-poddaszy-2

Dzięki nieograniczonym wręcz możliwościom kształtowania wiązarów konstrukcje DREW-INWEST tworzą coraz częściej przekrycia obiektów wystawowych i sakralnych.

bud-mieszkalne-konstr-poddaszy-2

Prefabrykowane konstrukcje wiązarowe projektowane w biurze projektowym DREW-INWEST uzyskują rozpiętości w świetle podpór do 40m, dlatego też nie będzie przy ich zastosowaniu problemu z koniecznością zastosowania ścianek wewnętrznych czy słupów, nieodzownych przy rozwiązaniach tradycyjnych. Nasze konstrukcje wykonywane są z czterostronnie struganej, impregnowanej ciśnieniowo lub powłokowo tarcicy konstrukcyjnej klasy C24, łączonej w węzłach płytkami kolczastymi wg. technologii Mitek, powodującymi uzyskanie równomiernego rozłożenia naprężeń w złączach, spadek zużycia tarcicy oraz obniżenia wagi i ceny całej konstrukcji.

Zapraszamy do współpracy z biurem projektowym DREW-INWEST. Nasi konstruktorzy zaprojektują rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb, określając przy tym wiążący termin realizacji oraz koszt wykonania, transportu i montażu – dając Państwu możliwość dokładnego zaplanowania harmonogramu i kosztorysu budowy.

drew-inwestorBUDYNKI REKREACYJNE